Teistmoodi Pärnu ekskursioonid

Sportlik Pärnu ekskursioon kõnnikeppidega

Kestus: 2 t  Info ja tellimine info@spareis.ee

ekskursioon Pärnus

Pärnu linn hoolib nii oma kodanike kui ka külaliste tervisest. Teeme põneva jalutuskäigu tutvudes Eesti suvepealinnaga pisut teistmoodi – kõnnikeppidega. Pärnus leidub hulgaliselt varjulisi parke ja väärikate vanade puudega ääristatud alleesid, kus on mõnus jalutada, linnaloodust nautida ning samal ajal Pärnu vaatamisväärsustega tutvuda: Vallikäär, Tallinna värav, Ammende villa, Kuursaal, Mudaravila. Näeme mitmeid kaasaegseid Pärnu spaasid. Heidame pilgu kaunile Pärnu liivarannale ja kõnnime läbi varjulise Pärnu Rannapargi. NB! Olete oodatud ekskursioonile  oma kõnnikeppidega!

Ekskursioon jalgratastel

Kestus: 2 t Info ja tellimine info@spareis.ee .  Jalgrattalaenutus Pärnus 

Pärnu polkupyörällä

Avasta Hansalinn Pärnu rattaga sõites, nii näed rohkem kui jalgsi või bussiga! Pärnu linnas on viimaste aastate jooksul ehitatud palju kergliiklusteid – kokku ligikaudu 40 kilomeetrit. Jalgrattaekskursioonil näeme Pärnu kesklinna ja rannarajooni vaatamisväärsusi: Vallikäär, Tallinna värav, Villa Ammende, Kuursaal ja ajalooline vesi-mudaravila, funktsionalistlikus stiilis Rannahotell ja Rannahoone, spaahotellid ning kaunid pargid. Sõidame piki randa mööda kergliiklusteid kuni rannaniitude kaitsealani. Soovijad võivad ronida vaatlustorni ja imetleda Pärnu rannaaladele avanevat vaadet või teha tutvust rannaala võsast puhastama toodud „linnalehmadega“. Südalinna poole tagasi suundume mööda vanade puitvilladega ääristatuid tänavaid. Vaatame L.Koidula kuju kaunite pargirooside keskel ja vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirikut. Sõidame väikese lõigu „Jaansoni rajal“. See on puhkealadega kergliiklustee, mis kulgeb Pärnu jõe kallastel kahe silla vahelisel alal.

Ekskursioon Pärnu muuseumis

Kestus: 1 t Info ja tellimine info@spareis.ee

Pärnu Museum

Tule meeleolukale ajarännakule koos giidiga kiviajast tänapäeva läbi muuseumi püsiekspositsiooni “11000 aastat ajalugu – Elamusi vanast ajast“. Teekonnal tutvume Eesti vanima asula Pulli elu-oluga, kiviaja erinevate perioodidega ning heidame pilgu pronksi- ja rauaaega. Keskaja ja barokiajastu saale ehivad ajastule iseloomulikud maketid. Osa näitusest on pühendatud rahvuslikule ärkamisajale ja Eesti Vabariigi välja kuulutamisele 23. veebruaril 1918 Pärnus. Kuurorti esindab nii elusuuruses supelvanker kui ajaloolised fotod. Võimalus on seista küüditamisvagunis ja tutvuda esemetega, mida valmistati Pärnus ENSV ajal. Soovi korral saab giidituuri korraldada rõhuasetusega meelepärasele perioodile.

SpaReis background image