Pärnu linnaekskursioonid

Jalgsiekskursioon Pärnu vanalinnas. 

Kestus: 1 t Pikkus: ~ 2 km. Info ja tellimine info@spareis.ee

Punane torn

kävelykierros Pärnussa
Punainen torni Pärnun vanhassa kaupungissa

Kutsume teid mõnusale jalutuskäigule Pärnu pisikesse ent väärikasse vanalinna. Alustame ekskursiooni Pärnu hotelli eest. Pärnu on asutatud juba 1251 a., kuid linn kannatanud palju tulekahjude ja sõdade tõttu. Mälestusmärk Rüütli platsil tähistab paika, kus Eesti Iseseisvusmanifest esimest korda ette loeti. Punane torn on 15.sajandil linnamüüri kagunurka ehitatud endine vangitorn. Maarja-Magdaleena Gildis saab näha Pärnu tunnustatud käsitöömeistrite töid. Raekoda asub kaupmees P.R. Harderi 1797 a. ehitatud elamus. Vene õigeusu Jekateriina kirik on stiilipuhtaim ja rikkalikeim barokk-kirik Eestis. Vallikäär on osa 17. sajandil rajatud kindlustusest. Alles on kunagise postimaantee algust tähistanud Tallinna värav. Kuninga tänavat ääristavad kaupmeeste auväärsed 17.sajandi elamud, hubased restoranid ja kaks kirikut: luterlik Eliisabeti kirik on barokkperioodi väljapaistvamaid sakraalehitisi Eestis ja on kuulus oma oreli poolest ning vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirik. Rohelust toob vanalinna Koidula park skulptuuri, purskkaevu ja roosipeenardega.

Pärnu linnaekskursioon bussiga ja jalutuskäik vanalinnas. 1,5 tundi 

Info ja tellimine info@spareis.ee

Kuninga tänav

kiertoajelu Pärnussa
Kuningan katu

Väga mugav on tutvuda paljude Pärnu vaatamisväärsustega läbi bussiakna ja teha ka väike jalutuskäik vanalinnas, kuhu bussiga ei pääse. Sõidame bussiga  tutvuma Pärnu rannapiirkonnaga, näeme valget liivaranda, rohelisi parke, ajaloolist vesi-mudaravilat, funktsionalistlikus stiilis  Rannahotelli ja Rannahoonet. Kuninga tänavat ääristavad kaunid 17. sajandist pärit majad ning kaks kirikut: vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirik ning  luterlik Eliisabeti kirik.  Sõidame teisel pool Pärnu jõge asuvasse Vana-Pärnusse, kust on alguse saanud linna ajalugu aastal 1251. Väljume bussist Rüütli platsil, kust  loeti ette Eesti Iseseisvusmanifest. Jätkame jalgsiekskursiooni mööda Rüütli jalakäijate- ning ostutänavat. Punane torn on 15.sajandil ehitatud endine vangitorn. Pärnu käsitöömeistrid on koondunud Maarja-Magdaleena Gildi. Raekoda asub kaupmees P.R. Harderi 1797 ehitatud elamus Raekoja kõrval asub vene õigeusu Jekateriina kirik, mis on stiilipuhtaim ja rikkalikeim barokk-kirik. Seejärel läbi kauni Vallikääru, mis on osa 17. sajandil rajatud  kindlustusest. Alles on kunagise postimaantee algust tähistanud Tallinna värav.

Jalutuskäik Pärnu vanalinnas ja/või rannarajoonis. 

Kestus: 1t kuni 2,5 t Pikkus: ~2 kuni 5  km. Info ja tellimine info@spareis.ee

Maarja Magdaleena Gild

kierros Pärnussa
Maria-Magdalenan kilta

Kutsume teid mõnusale jalutuskäigule Pärnu pisikesse ent väärikasse vanalinna. Alustame ja lõpetame ekskursiooni Pärnu hotelli ees. Pärnu on asutatud juba 1251 a., kuid linn kannatanud palju tulekahjude ja sõdade tõttu. Mälestusmärk Rüütli platsil tähistab paika, kus Eesti Iseseisvusmanifesti esimest korda ette loeti. Punane torn on 15.sajandil linnamüüri kagunurka ehitatud endine vangitorn. Maarja-Magdaleena Gildis saab näha Pärnu tunnustatud käsitöömeistrite töid. Raekoda asub kaupmees P.R. Harderi 1797 ehitatud elamus. Vene õigeusu Jekateriina kirik on stiilipuhtaim ja rikkalikeim barokk-kirik Eestis. Kuninga tänavat ääristavad  kaupmeeste auväärsed 17.sajandi elamud, hubased restoranid ja kaks kirikut: luterlik Eliisabeti kirik on barokkperioodi väljapaistvamaid sakraalehitisi Eestis ja on kuulus oma oreli poolest ning vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirik. Rohelust toob vanalinna Koidula park skulptuuri, purskkaevu ja roosipeenardega. Vallikäär on osa 17. sajandil rajatud  kindlustusest. Alles on kunagise postimaantee algust tähistanud Tallinna värav, kust jätkame jalutuskäiku Pärnu rannarajooni.                                                 Ammende Villa on kaunimaid juugendstiili näiteid Eestis. Kuursaal on mänginud tähtsat rolli suvises Pärnu muusikaaelus. Vana Mudaravila hoone on tuntuim Pärnu kuurordi sümbol. Näeme mitmeid kaasaegseid Pärnu spaasid. Heidame pilgu kaunile Pärnu liivarannale ja kõnnime läbi varjulise Pärnu Rannapargi.

Pärnu linnaekskursioon bussiga. 1 tund

Info ja tellimine info@spareis.ee

Kuursaal

Pärnu sightseeing
Pärnu Kuursaal

Parim viis Pärnu ajaloost ja tänapäevast ülevaate saamiseks on ekskursioon mugavas bussis.  Tutvume Pärnu rannapiirkonnaga, näeme valget liivaranda, rohelisi parke, ajaloolist vesi-mudaravilat, funktsionalistlikus stiilis  Rannahotelli ja Rannahoonet. Kuninga tänavat ääristavad kaunid 17. sajandist pärit majad ning kaks kirikut: vanavene stiilis Pärnu Issandamuutmise Apostliku Õigeusu kirik ning  luterlik Eliisabeti kirik.  Sõidame teisel pool Pärnu jõge asuvasse Vana-Pärnusse, kust on alguse saanud linna ajalugu aastal 1251. Näeme kunagise toomkiriku mälestuskivi ja üht Pärnu tuiksoont- sadamat.

SpaReis background image