Ekskursioonid Pärnust väljapoole

Tori ja Soomaa Rahvuspark

Kestus: ca 5 t. Transport algusega Pärnust, kohvipaus, giid. Info ja tellimine info@spareis.ee .

Soomaa Tori

Veeda päev Pärnumaa puutumatus looduses! Meie reisi sihtpunktiks on  37  km kaugusel asuv  Soomaa Rahvuspark, kus rahvastiku tihedus on vaid 2 inimest ruutkilomeetri kohta. Sõidame läbi ajaloolise tekstiililinna Sindi, mille peamiseks vaatamisväärsusteks  on 19. sajandist säilinud punastest tellistest tööstushooned.Vanas külakeskuses Toris saavad kokku inimesed, taevas ja põrgu. Kaldajärsakusse on allikavesi uuristanud sügavad koopad, millega on seotud palju muistendeid. Toris tutvume vana kiriku ja ajaloolise Tori hobusekasvatusega. Torist sõidame edasi Soomaa Rahvusparki, mille suurim eripära on viis aastaaega: kevad, suvi, sügis, talv ja suurvesi, kui liikuma pääseb vaid paadiga. Soomaal teeme väikese rabamatka mööda laudteed ja rahvuspargi keskuses vaatame näitust Soomaa loodusest.

Pärnumaa pärlid – Tõstamaa mõis ja Villa Andropoff

Kestus: ca 5 t  Transport algusega Pärnust, giid, sissepääs Tõstamaa mõisa, kohvipaus. Info ja tellimine info@spareis.ee .

Villa Andropoff

Teekond viib meid Pärnu maakonna lääneossa, mida iseloomustavad puhas ja puutumatu loodus ning vahelduvad maastikud – mererannad, metsad, sood ja rabad, rannakülad, vanad kirikud ja mõishooned. Võtame suuna Tõstamaa mõisale (40 km). Kaunilt restaureeritud ja värvika ajalooga Tõstamaa mõis on piirkonna tuntumaid vaatamisväärsusi.  Ekskursiooni käigus tutvustatakse mõisa ajalugu ja ruume, eriti uhked on mõisa seina- ja laemaalingud. Sõidame läbi Audru aleviku, kus näeme vana mõisakeskust ja Audru kirikut. Audru aleviku ja Valgeranna vaheline tee kulgeb piki Eesti esimest poldrit. Audru polder rajati 1938 aastal üleujutuste vältimiseks ja on kujunenud tänapäeval läbirändel olevate lindude peatuspaigaks. Villa Andropoff on rajatud nõukogude ajal  kommunistliku partei juhtidele puhkekohaks. Kohvi joome imposantses peamajas punaste telliskivivõlvide all, kauni merevaatega restoranis. Ilusa ilmaga teeme väike jalutuskäigu puhtas, valge liivaga rannas.

Kihnu saar

Kestus: ca 10 t  Transport algusega Pärnust, praamipiletid, ekskursioon Kihnus, sisepääs muuseumisse ja kirikusse, kalalõuna. Info ja tellimine info@spareis.ee.

Kihnu

Kasuta head võimalust ja külasta Pärnust vaid mõne sõidutunni kaugusel paiknevat saart, kus elu kulgeb mõnusalt omas tempos, rahvariided kuuluvad igapäevaellu ja käsitöökunst on endiselt au sees. Saarel ringi liikumiseks kasutatakse peamiselt veoautosid ja külgkorviga mootorrattaid. Kihnu saare kultuuriruum on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Kihnu on Liivi lahe suurim saari. Saarel on neli küla, milles elab kokku üle 500 inimese. Praam Kihnu väljub Pärnust 45 km kaugusel asuvast Munalaiu sadamast. Laevasõit kestab umbes 50 minutit. Kihnu kördis giid ootab tulijaid sadamas. Lahtise veoauto kastis algab eksootiline ringreis saarel, kus tutvustatakse saare eluolu ning kombestikku. Lisaks muuseumile ja kirikule on võimalus uurida Kihnu merendusajalugu vanas jõujaamas ning ronida majaka tippu (lisatasu eest). Mereäärses vabaõhusöögikohas pakutakse maitsvat kalalõunat värskelt püütud kohalikust kalast. Praam väljub Kihnust tagasi Munalaiu sadamasse pärastlõunal.

Viljandi linn ja Olustvere mõis

Kestus: ca 5,5t  Transport algusega Pärnust, giid, Olustvere mõisa sissepääs ja kohvipaus. Info ja tellimine info@spareis.ee.

Viljandi rippsild

Viljandimaa kujunemisele on avaldanud mõju kaunis ja laineline maastik – Sakala kõrgustik. Väikelinn Viljandi on Eesti vanemaid linnu (asutatud 1283), mis kuulus ka Hansaliitu ja siin asus kogu Liivimaa tähtsamaid linnuseid. Teeme jalutuskäigu lossimägedes ja vanalinnas. Viljandi on tuntud eelkõige kui kultuurilinn. Siin asub pärimusmuusikakeskus, TÜ Viljandi Kultuuri-Akadeemia, Ugala teater, Nukuteater, muuseumid ja kunstigaleriid, toimuvad mitmed rahvusvahelised festivalid, igasuvine pärimusmuusikafestival Viljandi Folk… Peatume Eesti kaunimate ja paremini säilinute hulka kuuluvas Olustvere mõisas. Peale kohvipausi mõisahäärberis jalutame pargis ja tutvume mõisakompleksiga. Endistes kõrvalhoonetes töötavad mitmed käsitöökojad: klaasikoda, sepikoda, leivakoda, lapikoda. Sõidame läbi Pärnu madalikule tüüpiliste soo-, metsa-, põllu- ja jõemaastike, näeme mitmeid väikelinnu-külasid – Suure-Jaani, Vändra, Tori, Sindi.

Liivi lahe rannakülad ja  Ainaži Lätis.

Kestus: ca 5 t Transport algusega Pärnust, giid, kohvipaus.  Info ja tellimine info@spareis.ee .

Pärnu lahe rannaküla

Rannakülad ootavad külla! Poolepäevasel  väljasõidul tutvume Pärnumaa kaunite rannaküladega, sõidame naabervabariiki Lätti, kus saame aimu purjelaevanduse ajaloost ja selle mõjust piirkonnale ning vaatame, kuidas elab rannarahvas tänapäeval. Näeme kauneid maastikke – männimetsi ja luitevööndeid, sest sõidame läbi Luitemaa Looduskaitseala Ainažis (65 km Pärnust) asus Baltimaade esimene merekool, mis asutati juba 1864.aastal. Koolis õppisid nii eestlased kui  lätlased, et saada tüürimehe või kaugsõidukapteni diplom. Tagasiteel liigume mööda tuntud rannikuäärset  suvituspiirkonda ning teeme peatuse kaunis mereäärses külas  – Kablis. Näeme  Kabli randa ja saame pilgu heita rahvusvahelise tähtsusega Kabli linnurõngastamisjaamale. Häädemeeste on olnud tähtis purjelaevade ehitusplats ja tänapäeval tervisliku mineraalvee leiukohaks.

Riia

Kestus: ca 10t Transport, giid. Info ja tellimine: info@spareis.ee.

Riga

Pärnust vaid mõne sõidutunni kaugusel (186 km) tuksub tõeline suurlinn – vana Liivimaa keskus ja Baltimaade suurim linn Riia, mis on külastamist väärt igal aastaajal. Juba 1201.a. asutatud linnas on säilinud palju ajaloolisi ehitisi, linn on olnud aastasadade jooksul tähtis kaubandus- ja usukeskus, praegugi õhkub siin euroopalikku linnakultuuri. Riia panoraamis troonivad uhked kirikutornid ning omapärased juugendmajad. Teel Riiga räägime Lätimaa ajaloost ja tänapäevast ning teeme kohvi- ja jalasirutuspausi. Riias jalutame giidi juhatusel umbes tund aega vanalinnas. Vaatame Mustpeade maja, Peetri kirikut, Toomkirikut, gildimaju, Kolme Venda, jalutame R.Wagneri tänaval ja kõnnime läbi vana Rootsi värava. Peale ekskursiooni on vaba aeg (umbes 3 tundi), et külastada vanalinna hubaseid restorane või nautida einet mõnes rohketest tänavakohvikutest. Vanalinnas leidub hulgaliselt pisikesi põnevaid poekesi ja ka suur Centrs kaubamaja. Omal käel saab tutvuda meelepäraste muuseumite või näitusesaalidega. Lisatasu eest lõunasöök. Kindlasti kaasa pass või ID-kaart.

SpaReis background image